Dla zdrowia

Krakowska Akademia Biegaczy

Wiarygodny Deweloper - Instal Kraków S.A. oraz Stowarzyszenie biegaczy  ITMBW (I Ty Możesz Być Wielki) wraz ze znakomitymi specjalistami, którzy dzielą się swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem, zapraszają na Krakowską Akademię Biegaczy. 

Przygotowaliśmy cykl filmów szkoleniowych oraz artykułów, które są źródłem wiedzy i inspiracji dla pasjonatów biegania. Znajdziesz tu porady doświadczonych trenerów i fizjoterapeutów. Poznasz najnowsze trendy w świecie biegowym.
Krakowska Akademia Biegaczy to również wiarygodne źródło informacji o sprzęcie treningowym oraz duża dawka motywacji do coraz szybszego biegania i osiągania swoich celów.
Zapraszamy!

 

 

Odcinek 1 - Bartosz Zając

Planowanie i kontrola treningu sportowego w biegach długodystansowych

Bartosz Zając – pracownik Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. Specjalizuje się w podnoszeniu możliwości wysiłkowych sportowców wytrzymałościowych, diagnostyce sportowej oraz przygotowaniu motorycznym biegaczy średnio i długodystansowych. Współautor wielu publikacji naukowych z dyscypliny nauk o kulturze fizycznej w recenzowanych czasopismach krajowych i międzynarodowych. Prowadzi ogólnodostępne zajęcia biegowe dla Stowarzyszenia biegaczy „I Ty Możesz Być Wielki” organizowane dla mieszkańców dzielnicy Podgórze oraz Prądnik Czerwony we współpracy z Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie. W 2022 r. prowadził zajęcia biegowe we współpracy z AZS AWS Kraków Masters pn. „New Balance Run Club | Park Lotników Kraków”. Ponadto, założyciel i prezes klubu sportowego Krakowska Akademia Lekkoatletyki.

 

Odcinek 2 - Michał Kaczmarek

Kontuzje

Michał Kaczmarek – dyplomowany Osteopata, absolwent i asystent Flanders International College of Osteopathy. Ukończył studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na wydziale rehabilitacji ruchowej. Biega od 20 lat w tym przez 10 lat trenował wyczynowo biegi średnie. Mistrz Polski Fizjoterapeutów w półmaratonie, aktualny rekord życiowy 1h13min10sek. Prowadzi Centrum Osteopatii i Medycyny Sportowej w Krakowie przy AWF. Opiekuje się: 

  • I Ligowym Klubem KS AWF Kraków, który od lat jest w pierwszej trójce najlepszych klubów w Polsce.
  •  Zawodnikami Kadry Narodowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
  • Kadrą Kobiet Polskiego Związku Tenisa podczas Drużynowych Mistrzostw świata

Miał przyjmność współpracować z Iga Świątek, Magdą Linette, Agnieszka i Ulą Radwańska, Angeliką Cichocką i Marcinem Lewandowskim. Opiekował się Zawodnikami Kardy Olimpijskiej Norwegii i Słowacji podczas bezpośrednich przygotowań do Igrzysk Olimpijskich RIO 2016 i Mistrzostw Europy w Amsterdamie.

 

Odcinek 3 - Krzysztof Bodurka

Biegi górskie

Krzysztof Bodurka – licencjonowany Instruktor Lekkoatletyki Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, certyfikaty z programu Lekkoatletyka dla Każdego (PZLA), absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Wielokrotny reprezentant Polski w biegach górskich, wykwalifikowany trener biegania i zawodnik Salomon Suunto Team. Multimedalista Mistrzostw Polski w biegach górskich (14 medali mistrzostw kraju w tym 8 tytułów mistrza Polski), 11 miejsce w Mistrzostwach Europy Skyrunning Classic w 2017 (Zeanuri, Hiszpania) i 2019 roku, 11 miejsce podczas Mistrzostw Świata SkyrunningVertical w 2018 roku (Kinlochleven, Szkocja), 5 miejsce na Mistrzostwach Polski w Maratonie w Oleśnie w 2020 roku. Uczestnik GoldenTrail Series (Szwajcaria, Włochy, Francja) – w 2021 r. w klasyfikacji generalnej GTS zajął 12 miejsce wśród najlepszych biegaczy górskich z całego świata. Zwycięzca Tatra SkyMarathon 2022 i 2023 roku. Rekordy życiowe w biegach płaskich: 1000m - 2:36:87, 3000m - 8:37:24, 10000m - 31:47:01, Maraton - 2:25:41.

Instruktor zajęć sportowych z programu Lekkoatletyka dla Każdego w latach 2016-2019 w Zabierzowie. Prowadzi zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży w Nielepicach od 2016 roku. Od 2018 co roku prowadzi zajęcia sportowe dla Stowarzyszenia biegaczy „I Ty Możesz Być Wielki” w różnych częściach Krakowa tj. w Lasku Wolskim, Kurdwanowie czy Swoszowicach. Posiada wypracowane indywidualne podejście do uczestników zajęć oraz doświadczenie w realizacji zajęć biegowych.

Ulubione ()